پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیحذف 119 نقطه حادثه خیز در محورهای مواصلاتی کهگیلویه و بویراحمد

تاریخ انتشار: 1398/05/04

حذف 119 نقطه حادثه خیز در محورهای مواصلاتی کهگیلویه و بویراحمد
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد از حذف 119 نقطه حادثه خیز زودبازده و دیر بازده در محورهای مواصلاتی استان از سال گذشته تا کنون خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد، مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: در سال جاری یکصد میلیارد ریال برای نصب علائم ایمنی در محورهای مواصلاتی استان هزینه شده است.
محمد حسین نصیری اظهار داشت: محورهای مواصلاتی استان با اجرای خط کشی، نصب و تشدید علائم ایمنی، اجرای شیار لرزاننده، لکه گیری نقاط حادثه خیز تا حدود زیادی ایمن سازی شد.
وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون 6 کیلومتر از جاده های مواصلاتی استان جداکننده فیزیکی (نیوجرسی) نصب شده است.
نصیری تصریح کرد: علائم راهنمایی و رانندگی در جاده ها بر نقش بازدارندگی از تخلفات موجب ارتقای ایمنی عبور و مرور و کاهش تصادفات جاده ای می شود.
نصیری تصریح کرد: علائم راهنمایی و رانندگی در جاده ها علاوه بر نقش بازدارندگی از تخلفات موجب ارتقای ایمنی عبور و مرور و کاهش تصادفات جاده ای می شود.
نصیری تصریح کرد: علائم راهنمایی و رانندگی در جاده ها علاوه بر نقش بازدارندگی از تخلفات موجب ارتقای ایمنی عبور و مرور و کاهش تصادفات جاده ای می شود.
وی گفت: با هدف افزایش ضریب ایمنی در محورهای مواصلاتی استان سال گذشته نیز در 25 کیلومتر از جاده های استان نیوجرسی نصب شد.
نصیری اضافه کرد: از سال گذشته تا کنون 119 نقطه حادثه خیز زودبازده و دیر بازده در محورهای مواصلاتی استان حذف شد.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: با هدف کنترل ترافیک جاده ای و تامین امنیت مسافران از ابتدای تابستان تا اول مهرماه بیش از10 تیم گشت راهداری و 10 تیم گشت کنترل نامحسوس در محورهای مواصلاتی استان خدمات لازم را ارائه می دهند.
کهگیلویه و بویراحمد حدود 6 هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از میزان 142 کیلومتر بزرگراه، 505 کیلومتر راه اصلی، یکهزار و 238 کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است.
بیش از 44 درصد جمعیت افزون بر 723 هزار نفری این استان در روستاها ساکن هستند.
کهگیلویه و بویراحمد همچنین دارای یکهزار و 676 روستای دارای سکنه است که حدود 700 روستای آن بالای 20 خانوار جمعیت دارد.مشخصات:
نظرات: *