پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیاداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي كهگيلويه و بويراحمد كنار گذر موقت براي پل شوتاور چاروسا احداث كرد

تاریخ انتشار: 1398/02/04

اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده  اي كهگيلويه و بويراحمد كنار گذر موقت براي پل شوتاور چاروسا احداث كرد
بارش بي سابقه فروردين در استان كهگيلويه و بويراحمد در سايه ويراني هاي دردناك آن در ساير استان ها، كمتر به چشم آمد و اين موضوع در چاروسا بيشتر از هر جايي، تحت الشعاع قرار گرفت؛ مصداق اين حرف پلي در روستاي شوتاور به عنوان يك چهار راه ارتباطي با چندين منطقه و حتي استان خوزستان است كه از وسط نصف شده اما مردم هنوز از روي آن تردد مي كنند.
به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي كهگيلويه و بويراحمد، در سيل فروردين ماه بخش چاروسا در شهرستان كهگيلويه، خسارت هاي زيادي به بار آمد كه يكي از آن ها پل روستاي شوتاور است كه آسيب جدي ديده و تردد روي آن دقيقا به مثابه بازي با جان مردم است.
از ابتداي بروز اين مشكل، با عوامل راهداري در اين زمينه صحبت كرد و آنها نيز قول دادند تا كنارگذر موقتي براي عبور مردم، احداث كنند.
راهداري كه اين روزهاي بحران و خسارات ناشي از سيل، عملكرد كاملا موفقي از خود نشان داده، به اين وعده خود نيز عمل كرد و آنگونه كه محمد حسين نصيري بهريواس جنوب گفته است، عمليات احداث اين كنارگذر موقت تا فردا به پايان مي رسد.
مدير كل راهداري و حمل و نقل كهگيلويه و بويراحمد با تاييد خطرناك بودن تردد روي اين پل گفت كه اين مسير براي عبور خودروهاي سنگين و تراكتور به هيچ عنوان ايمن نيست و راهداري تا قبل از احداث اين كنارگذر، فقط تردد خودروهاي سبك را با محدوديت و احتياط كامل، آزاد اعلام كرد.
نصيري گفت: احداث پل جديد به مناقصه رفته و پاكات آن روز 16 ارديبهشت باز مي شوند و پيمانكار آن مشخص مي شود.
وي از حجم بالاي خسارات و آسيب ها به بخش راه اين استان گفت: محدوديت و احتياط كامل، آزاد اعلام كرد.
نصيري گفت: احداث پل جديد به مناقصه رفته و پاكات آن روز 16 ارديبهشت باز مي شوند و پيمانكار آن مشخص مي شود.
وي از حجم بالاي خسارات و آسيب ها به بخش راه اين استان گفت و تاكيد كرد: اولويت نخست ما راه هاي اصلي بوده اما همكاران من در راهداري با وجود محدوديت هاي فراوان به ويژه در اين ايام، لحظه اي براي خدمت به مردم دريغ نكردند و پاي كار بودند.
ارتباط روستاي شوتاور با قلعه رئيسي، ديشموك، درغك، اسفندان و استان خوزستان از همين مسير و با عبور از اين پل آسيب ديده است كه با ورود راهداري، اميد است شاهد حادثه اي در اين محور روستايي ولي پرتردد نباشيم.


مشخصات:
نظرات: *